Kurzy šití

Tato část webových stránek je určena všem, kteří se zajímají o šití a rádi by se v  této dovednosti zdokonalili, nebo se jí od základu naučili. Proto jsme pro vás otevřeli od února 2011 kurzy šití na šicím stroji a tvorby střihů. Letos tedy probíhá již osmý ročník. Tyto kurzy jsou určeny pro všechny, kdo chtějí nejen sobě, ale třeba i svým blízkým udělat radost něčím vlastnoručně ušitým, těm kdo se chtějí věnovat šití jako krásnému tvořivému koníčku anebo těm, kteří se chtějí oblékat podle vlastního vkusu.

Všechny kurzy probíhaly do 28.2.2019 v kreativním prostředí DEPO2015 v Plzni. Od 1.3.2019 se nacházíme na adrese Úslavská 339/2, 326 00 Plzeň

Nyní jsme kurzy rozšířili i do Karlových Varů, kde prozatím nabízíme menší množství kurzů, které naleznete níže.

K dispozici je potřebná galanterie a materiál na vzorníky. Nejdéle týden před konáním kurzu vám do e-mailu přijde přesný seznam potřebných pomůcek a podrobnější informace (strava, místo konání,..). Rozhodně doporučuji, aby si každý účastník přinesl vlastní šicí stroj, zejména u začátečnických kurzů, aby vás pak doma nezaskočily drobné potíže se seřízením. Začátečníci u nás mají veškerý materiál v ceně.

Novinkou je sleva na galanterii v partnerském obchodě v Plzni, který umožňuje i nákup přes e-shop a možnost zakoupení si balíčků pomůcek pro šití, jak pro začátečníky, tak pro patchwork - podrobnosti se dozvíte na kurzu. Také vlastníme e-shop s šicími stroji a příslušenství na adrese www.Dalenka.cz. Rádi vám pomůžeme - stroje si u nás můžete vyzkoušet, pomůžeme vám s výběrem, zaškolíme vás a poskytujeme i servis strojů. 

Kurzy probíhají v malých skupinách tak, aby na každého z účastníků měla lektorka dostatek času.

Přihlašování pouze v rezervačním systému Kurzy šití Plzeň. 

V případě, že vám není něco jasné, obraťte se na nás na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz. Budeme se těšit ;)

 

Kurzy šití Karlovy Vary

ŠIJEME SÁČKY NA OVOCE A ZELENINU
TRVÁNÍ KURZU: 3.5.2019
DEN A ČAS: pátek 17.00 – 20.00 hodin
POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8
CENA: 350 Kč

POPIS: Nenoste domů spolu s nákupem hromadu jednorázových plastových sáčků, které znečišťují přírodu. Přijďte se k nám naučit šít ekologické pytlíky pro přenos a úschovu pečiva, zeleniny a ovoce. Pytlíky je ideální šít z lehkého síťového materiálu, využijeme tak staré záclony (nevhodné na použití jsou organzové), pro zesílení dna pak můžete použít plátno, kde recyklujete například staré košile a ubrusy. Na pytlíky pro přenos a úschovu pečiva je vhodné plátno a bavlna. Zda zvolíte nový nebo již použitý materiál, je zcela na vás. Šňůrky, kterými se sáčky stahují, budete mít k dispozici na kurzu.
LEKTORKA: Dana Muresan Ryglová


KURZ ŠITÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY
DEN: 4. - 5.5. 2019
KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod
POČET HODIN: celkem 16 hodin
POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 4
CENA: 2550 Kč

POPIS: Naučíte se důležité základy šití od ručních stehů, šití na šicím stroji až po první opravdové výrobky, odhalíte některé triky, vyzkoušíte si práci se zipem. Naučíte se správně obsluhovat i udržovat svůj šicí stroj. V ceně je pracovní sešit i veškerý materiál. V případě, že nevlastníte šicí stroj, rádi vám půjčíme náš, máme jich dostatek. 
LEKTORKA:  Dana Muresan Ryglová
 

JEDNODUCHÁ SUKNĚ NA LÉTO
DEN: 7.6. 2019
KDY: pátek 17.00 do 20.00 hod
POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 4
CENA: 450 Kč

POPIS:  Slunečných dnů přibývá a dovolené pozvolna klepou na dveře, je čas doplnit si šatník. Přijďte si ušít letní kruhovou, nebo půlkruhovou sukni, pohodlně zpracovanou do nápletu, nebo gumy. Pohodový a nadčasový model za pár chvilek. Zvládne každý, kdo umí alespoň trošku šít na stroji.
LEKTORKA:  Dana Muresan Ryglová
 

ŠIJEME Z ÚPLETU PRO DĚTI I DOSPĚLÉ
DEN: 8.6. 2019
KDY: sobota od 9.00 do 17.30 hod
POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 4
CENA: 950 Kč

POPIS: Kurz zaměřený na práci s úplety, na správné stříhání oděvů z pletenin. Vyzkoušíte si šití na overlocku i coverlocku, nebo se v něm zdokonalíte, naučíte se stroje seřizovat podle druhu materiálu. Ušijete si určitě nejméně jeden model, podle náročnosti a zručnosti -  můžete šít trička, mikiny, tepláky, legíny, jednoduché úpletové šaty, cardigan atd. Poradíme i s tím, co vás doma zlobí, jako jsou zipy, nebo lemování ;o). 
LEKTORKA:  Dana Muresan Ryglová

Přihlašování v rezervačním systému kurzů.