PATCHWOK - BLOK ZA BLOKEM 2020

PATCHWORK - začátečníci - PROBĚHL

TRVÁNÍ KURZU: 16.1. - 18.6. 2020 12 lekcí po 180 minutách

DEN A ČAS: každý lichý čtvrtek 17 – 20 hod

POČET ÚČASTNÍKŮ: min.3 max.8

CENA: 3 240 Kč

 

POPIS: Kurz pro ty, kteří chtějí patchwork ochutnat, nebo již něco málo ušili a potřebují se zdokonalit v základních technikách. Naučíte se šít základní bloky různými způsoby, známější i méně obvyklé. Seznámíte se s různými technikami šití, naučíte se správným postupům při řezání a počítání i spoustu vychytávek, které vám usnadní práci. Zvládnete práci se čtverci, trojúhelníky, pruhy, sešívání oblouků, šití přes papír i twisterové varianty vzorů. V některých lekcích se naučíte i více druhů bloků. Jindy z bloku rovnou vytvoříme výrobek. Zvládneme trojúhelníky, drážďanské talíře, babiččinu zahrádku, vyzkoušíme si jednoduché bargello a prostorové kostky. Seznámíme se se způsobem jak správně postupovat při šití i sendvičování. Budete mít možnost konzultovat i své domácí projekty.

LEKTORKA: Dana Muresan Ryglová

 

Přihlašování v rezervačním systému Kurzy šití Plzeň

 

 

 

PATCHWORK - pokročilí - PROBĚHL

TRVÁNÍ KURZU: 23.1. - 25.6. 2020 12 lekcí po 180 minutách

DEN A ČAS: každý sudý čtvrtek 17 – 20 hod

POČET ÚČASTNÍKŮ: min.3 max.8

CENA: 3 240 Kč

 

POPIS: Pokračovací kurz pro ty, kteří už mají základy patchworku za sebou a mají chuť objevovat další možnosti. Budeme rozvíjet práci s trojúhelníky a kombinacemi tvarů, ukážeme si, jak zdárně zvládnout oblouky a křivky, naučíme se šít vzory s keltskými uzly, vyzkoušíme si okno katedrály i Bouři na moři. Zaměříme se více i na dokončovací práce. Budete mít možnost konzultovat i své domácí projekty.

LEKTORKA: Dana Muresan Ryglová

 

Přihlašování v rezervačním systému Kurzy šití Plzeň

 

 

Další termíny pravidelných kurzů budou zveřejněny cca v polovině srpna 2020, během letních prázdnin se pravidelné kurzy šití nekonají.