Novinky

NOVINKA - DĚTSKÝ KROUŽEK TVOŘÍME A ŠIJEME 2019/20

Děti se naučí různé techniky práce s barvami a látkou, jako je například batika, uzlování, potisk a tvorba vlastní vzorované látky, zároveň si osvojí základy ručního i strojového šití tak, abychom mohli vyrobené látky i zpracovat (jednoduchá sukně, šaty, nákupní tašky...) Vyrábět budeme nejen z látek, ale i z papíru a jiných materiálů, kde využijeme různé výtvarné techniky, například zajímavou techniku drhání - macramé, díky níž si mohou vyrobit vlastní náramky, šperky, kabelky, dekorace na zdi, závěsy na květiny, opasky, vodítka pro psy apod. Budeme si hrát nejen v dílně, ale i v přírodě, samozřejmě s ohledem na počasí. Pitný režim zajištěn. Veškerý výtvarný materiál v ceně (barvy, látky, pomůcky, galanterie,..).

 

DEN: 10.9. 2019 – 28.1. 2020 (18 lekcí bez 29.10.2019)

KDY: úterý 15.00 – 16.40 hod (2 vyučovací hodiny + 10 min přestávka)

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 4 a max. 8

CENA: 2 160 Kč

LEKTORKA: Alena Ryglová

 

Přihlášení v rezervačním systému Kurzy šití Plzeň: Přihlašovací systém

Celý článek

NOVÝ PROGRAM PRAVIDELNÝCH KURZŮ ŠITÍ - ZÁŘÍ AŽ PROSINEC 2019

Dnes jsem zveřejnili náš nový program PRAVIDELNÝCH KURZŮ na září až prosinec 2019. Opět máme v nabídce dva turnusy pravidelného kurzu šití pro začátečníky, dopolední kurz šití pro každého, kurz konstrukce střihu, kurz patchworku pro začátečníky i pokročilé a samozřejmě spoustu hodin volného šití každou středu. Budeme pokračovat v oblíbených holčičích dýcháncích a nově jsme připravili i dětský kroužek pro děti - Tvoříme a šijeme. Doufáme, že vás nabídka potěší.

Souhrn kurzů 2019

Celý článek

Novinka - Otevřená šicí dílna!

Otevíráme pro vás naší šicí dílnu i jiným způsobem, než do teď. Nyní vám nabízíme možnost využívat šicí dílnu i bez asistence a pomoci lektorky na realizaci vašich projektů (s asistencí máme kurz „Volné šití“ každé úterý). Přijít můžete kdykoliv během otevírací doby kamenného obchodu Dalenka.cz na stejné adrese, obdržíte kartičku se základními údaji a časem příchodu. Po příchodu vám bude přiděleno pracovní místo a vždy vám bude ukázáno, jak zacházet se strojem. Při odchodu zaplatíte čas, který jste v dílně skutečně strávili a využili ho. Platba je možná jen v hotovosti. 

K dispozici máte plně vybavenou dílnu včetně šicích strojů, overlocků, coverlocků, řezacích sad, střihacího stolu. Bílé a černé nitě v ceně. Pro inspiraci můžete využít i časopisy a knihy se střihy, kterých tu máme dostatek.

Po dohodě je možné se domluvit i na individuálních časech (pro skupiny).

 

DEN: od 26.6.2019 každý pracovní den

KDY: dle otevírací doby obchodu Dalenka.cz:

         pondělí až pátek 10 – 12 a 13 – 17 hod

 

PRACOVNÍCH MÍST: 4

CENA: 80 Kč/hod
            50 Kč/hod studenti a důchodci

 

 

Celý článek

Nový program kurzů léto 2019!

Rozhodli jsme se, udělat vám velkou radost ;) Dnes jsme zveřejnili náš NOVÝ PROGRAM KURZŮ NA LÉTO 2019. Přidali jsme spoustu tvořivých wokshopů zpravidla na 3 hodinky, kde si ušijete například sukně, plyšové hračky, ekologické pytlíky, náramky, obojky, trička, zástěry, penály, vyzkoušíte si pletení, vyšívání, macramé a spoustu dalšího. Máme úplně nový víkendový kurz na tvorbu Barefoot obuvi z kůže. V týdnu se budou konat také "Holčičí dýchánky" a nově vám poskytujeme možnost využít naší Otevřenou dílnu - můžete zde realizovat své projekty a využívat plně vybavenou šicí dílnu dle potřeby a bez asistence lektorky.

Souhrn kurzů najdete zde: Souhrn kurzů 2019

Celý článek

Příměstský tábor pro děti "Tvoříme a šijeme - s barvami si hrajeme" 2019

Děti se naučí různé techniky práce s barvami a látkou, jako je například batika, uzlování, potisk a tvorba vlastní vzorované látky, zároveň si osvojí základy ručního i strojového šití tak, abychom mohli vyrobené látky i zpracovat (jednoduchá sukně, šaty, nákupní tašky...) Vyrábět budeme nejen z látek, ale i z papíru a jiných materiálů, kde využijeme různé výtvarné techniky, děti také naučíme zajímavou techniku drhání - macramé, díky níž si mohou vyrobit vlastní náramky, šperky, kabely, dekorace na zdi, závěsy na květiny, opasky, vodítka pro psy apod.

Budeme si hrát nejen v dílně, ale i v přírodě, samozřejmě s ohledem na počasí. V plánu máme i jeden celodenní výlet, vše záleží na počasí, o všem budete informováni včas před konáním. Strava (obědy, svačiny i pitný režim) je zajištěna a je zahrnuta v ceně tábora. Veškerý výtvarný materiál v ceně (barvy, látky, tričko, pomůcky, galanterie).
LEKTORKY: Dana Muresan Ryglová, Alena Ryglová

TERMÍNY:
I. turnus: 8. - 12. 7. 2019
II. turnus: 5. - 9. 8. 2019
KDY: pondělí až pátek vždy od 8.00 do 16.30 hod
POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 10
VĚK: 7 – 14 let
CENA: 3 350 Kč

Přihlášení probíhá vyplněním formuláře na adrese: https://forms.gle/FMWAV6NboLq4GXjB8

Celý článek

Víkendový kurz šití pro začátečníky 4. - 5.5. 2019 v Plzni i Karlových Varech

Víkendový kurz šití pro ZAČÁTEČNÍKY 4. - 5.5. 2019. Tentokrát se kurzy konají zároveň na dvou místech a to v PLZNI a v KARLOVÝCH VARECH, volba je zcela na vás. V kurzech se naučíte důležité základy šití od ručních stehů, šití na šicím stroji až po první opravdové výrobky, odhalíte některé triky, vyzkoušíte si práci se zipem. Naučíte se správně obsluhovat i udržovat svůj šicí stroj - v případě, že ho nevlastníte, rádi vám ho půjčíme, na dílně je jich dostatek. V ceně je pracovní sešit i veškerý materiál. 

DEN: 4. - 5.5. 2019
KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod
POČET HODIN: celkem 16 hodin
POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8
CENA: 2550 Kč

Přihlášení v rezervačních systému Kurzy šití Plzeň.

Celý článek

Sváteční volné šití 1.5. a 8.5. 2019

CENA: 150 Kč/ hod.
POPIS: Kurz vhodný pro naprosto všechny, kteří zvládají alespoň začátečnické dovednosti. Můžete si přijít šít, cokoliv si budete přát, bez omezení. Samozřejmě vám lektorka pomůže se střihem i postupem, poradí. K dispozici je kompletní vybavení dílen. Jedná se o obdobu kurzu Šití pro každého, kde bohužel nejsme kapacitně schopny uspokojit všechny. A proto vám přinášíme tuto možnost. Na kurz se v rezervačním systému sama přihlásíte v čase a četnosti, která vám vyhovuje. Tentokrát vám nabízíme volné šití 1.5. a 8.5. 2019 v časovém rozmezí 10 - 18 hod. Přihlásit se můžete klidně jen na hodinku, nebo na celý den, záleží plně na vás ;)
LEKTORKA: Dana Muresan Ryglová

 

Přihlašování v rezervačním systému Kurzy šití Plzeň.

 
Celý článek

Sleva 500 Kč - Sukňování 27. - 28.4. 2019

Bohužel nám na poslední chvíli vypadlo z kurzu několik účastníků, proto jsem se rozhodli poskytnou na kurz slevu 500 Kč. Kurz je zaměřený nejen na šití, ale také na tvorbu střihu. Naučíte se konstruovat střihy na  všechny typy sukní i střih upravovat dle zvoleného modelu a samozřejmě si minimálně jeden vybraný model také sama ušijete. Dozvíte se základní pravidla a pojmy při šití sukní, aby vás doma nic nepřekvapilo. Zbývají volná místa!
LEKTORKA: Dana Muresan Ryglová, Alena Ryglová

DEN: 27. – 28. 4. 2019
KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod
POČET HODIN: celkem 16 hodin
POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8
CENA: 1 700 Kč

Přihlášení v rezervačním systému Kurzy šití Plzeň: Přihlašovací systém

Celý článek

Výstava Hobby Kreativ 30.3. 2019

Srdečně Vás zveme na Hobby Kreativ Plzeň 2019 - prodejní výstavu kreativity, řemesel a umění, kde budeme prezentovat naše kurzy šití a šicí stroje značky Brother. Připravili jsme zajímavé workshopy pro všechny kategorie - děti, dospělé, začátečníky i pokročilé, kde si vyzkoušíte ruční šití, šití na různých typech strojů, zatkávání na speciálním stroji SP1100 a ještě si odnesete vlastní výrobek. Na výstavě máte možnost prohlédnout a zakoupit si nejen naše výrobky, ale i například fimo šperky, vitráže, cínované šperky, korálky, různé materiály pro tvorbu, výtvarné potřeby, velikonoční dekorace, včelařské produkty a domácí potraviny. 

Celý článek

Anketa

Láká vás možnost šít si oblečení podle svých představ?

Celkový počet hlasů: 3126

Obchodní informace

OBCHODNÍ ÚDAJE

Centrum ručních prací a tovrby z.s.
sídlo: Úslavská 339/2
místo konání kurzů: Guldenerova 2177/37

326 00 Plzeň
IČO: 06399240
Odpovědná osoba: Lenka Terelmesová,DiS.
Spisová značka: L 8144 vedená u Krajského soudu v Plzni

Celý článek