Mrkněte na naše online kurzy šití pro všechny umové kategorie - volně přístupná i placená videa najdete na novém webu www.sitisdanou.cz

A aby vám nic neuteklo - můžete odebírat videa na našem YouTube kanále :)

Online kurzy šití - Šití s Danou

Šicí výzva - Parka za čtyři dny - Šití s Danou

Náročnost: od mírně pokročilých - zvládne každý, kdo má chuť a nebojí se přijmout výzvu
Potřebné vybavení: šicí stroj - zipová patka, popřípadě i overlock na začišťování 
Počet videí: 4
ŠÍT ZAČÍNÁME 22.4.2021

Popis: Pojďte se společně pustit do opravdové výzvy a to do parky nebo bundy!

Co vám výzva přinese navíc?

 • budete mít parku (bundu) podle své představy za pouhé čtyři dny! (krok za krokem, abyste zvládali i po práci nebo při dětech)
 • po celou dobu výzvy se můžete radit s ostatními v uzavřené podpůrné fb skupině
 • každé ráno a večer živé vysílání ve fb skupině. Ráno s tipy a radami pro konkrétní denní část šití a večer 45 minut živého vysílání, kde zodpovím otázky a poradím
 • kromě videí navíc dostanete v kurzu i technologický postup, podle kterého určitě ušijete jakoukoliv bundu podobného typu ať pro vás, dítě nebo muže
 • obsah kurzu/výzvy vám trvale zůstane 

A ještě navíc!

 • pokud dokončíte bundu a nasdílíte její fotku nejpozději den po skončení výzvy získáte 10% slevu na jakýkoliv další kurz!
 • z vašich fotek vylosujeme výherkyni parádních profi nůžek KAI v hodnotě 1000 Kč !
 • a ještě ušetříte 800 Kč díky výzvové akční ceně kurzu!

Co budete potřebovat:

 • střih na parku (není součástí výzvy)
 • základní látku - vhodný je softshell, riflovina, pláštové látky, dyftýn, manžestr, kord, v podstatě jakákoliv látka, která nemá moc vysoký podíl elastanu a není příliš tenká. Je dobré zamyslete se nad nepromokavostí a také nad mačkavostí - obvyklá spotřeba na parku je podle velikosti 2,5-3 m šíře 140 cm 
 • látku na kapsové váčky, pokud budete chtít vymazlit vniřek jako já, budete potřebovat 1m bavlněného plátna nebo popelínu ladící se základním materiálem
 • zip, patenty, popř. zipy do kapes - délky zipů podle střihu
 • gumu (popř. dírkovou gumu) nebo šnůrku do pasu a do kapuce - podle vaší volby i brzdičky, průchodky, knoflíky atd.
 • vhodné jehly do stroje - nejčastěji se šije silou jehly 90
 • nitě v barvě základní látky - pokud máte výrazně odlišnou látku na kapsové váčky, pak i nitě v této barvě, pořípadě pokud budete chtít kontrasní prošívání, tak myslete i na to
 • kávu a čokoládu :-).....snad nic tvrdšího nebudete potřebovat ;-)

Přihlášení a více informací: https://sitisdanou.cz/kurzy/sici-vyzva---parka-za-ctyri-dny

>

Online kurz šití pro začátečníky - Šití s Danou

Náročnost: úplný začátečník
Potřebné vybavení: šicí stroj
Počet videí: 10
Cena od: 2 890 Kč

Popis: Kurz je zaměřený na získání základních dovedností a návyků, které vám usnadní další šití.
V deseti základních velmi podrobných lekcích vás provedu prvními kroky a ukážu vám zblízka jak postupovat. Samozřejmě se dozvíte i teorii potřebnou k rozšíření obzorů a seznámíte se s pomůckami, materiály i základy technologie. Na konci kurzu si dokážete ušít spoustu jednodušších výrobků sami, porozumíte terminologii a ovládnete svůj šicí stroj.

Navíc dostanete propracovaný pracovní sešit, který vám vždycky připomene co a jak šít, kdybyste něco pozapomněli. V praktické části sešitu pak najdete i přesné rozpisy materiálu a potřeb na jednotlivé výrobky, abyste je snadno mohli zopakovat. 

Sešit vám pošleme poštou, abyste ho měli v prvotřídní kvalitě.

Obrovskou výhodou tohoto kurzu je možnost spouštět si videa opakovaně, přetáčet, zastavovat přesně podle vašich potřeb a podle vaší rychlosti.

K zakoupenému kurzu získáváte doživotní přístup.

Pokud jste úplný začátečník, vřele vám doporučuji zakoupení balíčku materiálů, ve kterém budete mít vše pečlivě připravené a rozdělené po jednotlivých lekcích, aby se vám snadno pracovalo. Balíček vám usnadní i seznámení se s pomocnými materiály a galanterií, takže další nákupy už zvládnete s jistotou. Balíček si můžete vybrat dokonce z několika barevných variant, aby vás hotové výrobky více těšilo nosit a používat. 

A to ještě není všechno!

Abyste na to nebyli sami, získáváte automaticky členství v privátní podpůrné facebookové skupině, kde můžete své úspěchy nebo trable sdílet s ostatními účastníky kurzu. Případně konzultovat se mnou. Nikdy vás nenechám na holičkách! Kouzlo této skupiny je i v seznámení se s lidmi se stejným koníčkem a podobnými zájmy. Já už se na vás moc těším.

Přihlášení a více informací: https://sitisdanou.cz/kurzy/siti-pro-zacatecniky

 

>

Zapleťte se s úplety - Šití s Danou

Cena od: 490 Kč

Popis: Tento kurz je zaměřený na základní obecná pravidla šití z úpletů. Seznámíme se se základními druhy úpletů. Uděláme si takový rychlý průlet základním rozdělením, abyste se snáze zorientovali. Naučíme se, jak správně pokládat střih na úplet a řekneme si, co nejvíce ovlivní konečný vzhled výrobku. Samozřejmě se zastavíme u overlocku, ukážeme si, jak se s ním pracuje i jak jej snadno navléknout či seřídit. Ukážeme si, jak doma overlockem a základním šicím strojem docílit toho, aby se švy netrhaly, oblečení pěkně vypadalo a také nám vydrželo. Napoprvé si společně ušijeme legíny. 

Kurzy na šití úpletů patří v živých kurzech k nejoblíbenějším. Je to rychlé, efektní šití! A úpletové oblečení pro jeho pohodlnost ocení každý.

Přihlášení a více informací: https://sitisdanou.cz/kurzy/zaplette-se-s-uplety

>

Workshop - pevné košíčky nejen do koupelen - Šití s Danou

Náročnost: pro každého, kdo zvládá základy šítí na stroji
Potřebné vybavení: šicí stroj

Popis: V tomto workshopu si osvojíte hned dva postupy šití pevných košíčků vhodných nejen do koupelny.

Za pár chvilek je hotový střih a ani samotné šití vám nebude trvat dlouho. Stačí vám jen žehlička a základní šicí stroj, tentokrát si vystačíme pouze s rovným stehem.

Na košíčky si beze strachu může troufnout každý, kdo umí alespoň úplné základy šití na stroji. Ale věřím, že postup potěší i zkušenější švadlenky. 

Součástí workshopu je i střih na běžnou velikost košíčků ke stažení.

Já je používám i na ukládání látek a dalších drobností. Hlavní výhodu vidím v tom, že se dají vyprat, případně na čas odložit než jsou znovu potřeba. Dalším a pro mě největším plusem, je možnost ušít si je přesně v potřebné velikosti a v dezénu, který se mi líbí.

Neváhejte a pojďte se mnou propadnout košíčkové mánii ;o).

Samozřejmě vám zakoupený workshop doživotně zůstává dostupný na vašem profilu v sekci moje nákupy.

Přihlášení a více informací: https://sitisdanou.cz/kurzy/workshop---pevne-kosicky-nejen-do-koupelen

>

Jak na střih dětských softshellových kalhot - záznam webináře

Kurz je vhodný jak pro ty, kteří s konstrukcemi střihů teprve začínají, tak i pro pokročilé. Věřím, že vám usnadní cestu k dobrému a funkčnímu střihu.

Potřebné pomůcky:
- psací potřeby a určitě i pár barevných fixů nebo pastelek
- papír (můžete buď rýsovat v měřítku 1:5, které je ke stažení zde na formát A4 nebo ve skutečné velikosti - pak je vhodný arch balícího papíru)
- krejčovský metr, pravítko odpovídající velikosti papíru - ideálně s pravým úhlem, měřítko 1:5

Popis: Pojďte se naučit rýsovat základní typ střihu na dětské kalhoty a to na oblíbené softshellky nebo tepláky. Uvidíte, že to zvládnete za chvilku v pár tazích a už nikdy nebudete muset žádný střih hledat. 

Na webináři se dozvíte, jak dítě správně změřit, naučíte se jednoduchý postup konstrukce střihu. Samozřejmě vám ukážu nějakou tu vychytávku a poradím, jak to dělám já

Tento typ střihu lze úspěšně použít i na tepláky, pyžamkové kalhoty, hrací kalhoty...zkrátka na všechny kalhoty s pružným pasem. To znamená na všechny zakončené v pase tunýlkem s gumou nebo nápletem.

Záznam webináře vám stejně jako zakoupené kurzy zůstává doživotně na vašem uživalském účtu.

Uvidíte, že to není nic strašného a společně to určitě zvládneme.

Přihlášení a více informací: https://sitisdanou.cz/kurzy/jak-na-strih-detskych-softshellovych-kalhot---zaznam-webinare


 

>

Workshop - Snadné šití softshellových kalhot nejen pro děti

Náročnost: zvládne každý, kdo bezpečně ovládá svůj šicí stroj
Potřebné vybavení: šicí stroj - rovnosteh
Počet videí: 1 + 2 bonusová

Popis: V tomto kurzu zvládnete správný a jednoduchý postup šití softshellových kalhot nebo tepláků, pyžamových kalhot a dalších typů kalhot zpracovaných do pružného pasu. Začneme úplně od začátku - od správného pokládání střihu do látky, přes šití kapes, práci s lemovací gumičkou, přes našití nápletů se postupně dostaneme k precizně zpracovaným kalhotám. Nadstavbou tohoto kurzu jsou dvě bonusová videa. V prvním vám ukáži další dva způsoby šití kapes a ve druhém vás naučím, jak ze základního střihu udělat střih na kalhoty s oblíbenými vyboulenými koleny.

Věřím, že získané zkušenosti bohatě uplatníte při šití nejrůznějších druhů kalhot. 

Podělím se s vámi o další své triky a vše uvidíte v detailních záběrech.

Těším se na setkání u šití.

Vaše Dana

Přihlášení a více informací: https://sitisdanou.cz/kurzy/workshop---snadne-siti-softshellovych-kalhot-nejen-pro-deti

 

>

Stříháme hravě všechny druhy kolových sukní - záznam webináře

Záznam webináře z 31.3.2021.

Budete potřebovat tužku, barevné fixy nebo pastelky, pravítko, měřítko 1:5, které si můžete vytisknout zde. A pokud si chcete střihy rýsovat přesně, tentokrát se bez kružítka neobejdete ;o).

Popis: Webinář na velmi oblíbené téma kolových, nebo chcete-li, kruhových sukní. Tyto střihy zvládne každý, jsou velmi efektní, slušivé a hlavně opravdu snadné.

Vysvětlíme si, jak na který typ, jak na stříhání a počítání, jak si určit spotřebu látky a to, ať bude sukně do pevného pasu, nebo do nápletu či gumy. Uvidíte, že je to hračka. Ukážu vám, jak to dělám já, aby to bylo snadno proveditelné i jedněma rukama ;o). Řekneme si také, který typ sluší jakému typu postavy, pobavíme se o vhodných délkách. Také vám ukáži, kde se kruhové (kolové) díly uplatňují i u jiných typů oděvů. Ukážeme si, jak na asymetrickou délku a mám pro vás i další tipy. Navíc mám pro vás dárek ;o) !

Záznam webináře vám doživotně zůstává na vašem uživatelském účtu.

Přihlášení a více informací: https://sitisdanou.cz/kurzy/strihame-hrave-vsechny-druhy-kolovych-sukni---zaznam-webinare

 

>